вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby płotów z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий